Cisco oferuje zaporę sieciową nowej generacji... i zalicza wpadkę z Adaptive Security Appliance (ASA) i Firepower Threat Defense (FTD)

Korporacja ma dla firm nową propozycję - Cisco Firepower 2100 Series Next-Generation Firewall (NGFW). Jest to zapora sieciowa nowej generacji zaprojektowana z myślą o firmach, które w swojej działalności obsługują wiele newralgicznych transakcji, działając np. w branży usług finansowych czy handlu detalicznego.

Cisco Firepower 2100 zawiera rozszerzony zestaw narzędzi do zarządzania funkcjami bezpieczeństwa oraz zapewnia ochronę krytycznych funkcji biznesowych i danych. Zapora zawiera dwa wielordzeniowe procesory i jak twierdzi Cisco, oferują o 200 proc. większą przepustowość niż inne dostępne w podobnej cenie urządzenia nawet wtedy, gdy funkcje detekcji zagrożeń są włączone.

Cisco Firepower 2100 Series NGFW to rodzina czterech platform bezpieczeństwa (2110, 2120, 2130 i 2140), które oferują przepustowości w zakresie 1,9-8,5 Gb/s i mogą znaleźć zastosowanie zarówno do zabezpieczania brzegu sieci, jak i centrów danych.

Zobacz również:

  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla
  • Cisco wspiera rozwój umiejętności cyfrowych i bezpieczeństwa IT

Każdy z nowych modeli zawiera komplet portów 10 GbE umieszczonych w kompaktowej obudowie o wielkości 1RU. Oferuje też Firepower Device Manager: webowy interfejs, który umożliwia konfigurację i uruchomienie zapór sieciowych Cisco Firepower NGFW przy wykorzystaniu kreatora.

Cisco nie ustrzegło się jednak wpadki z innymi rozwiązaniami - Adaptive Security Appliance (ASA) i Firepower Threat Defense (FTD). Wprowadzenie do oprogramowania zarządzającego urządzeniami modyfikacji, która miała na celu usunięcie podatności oznaczonej symbolem CSCva03607 doprowadziło do nieoczekiwanej sytuacji, że przestają one obsługiwać ruch po upływie 213 dni i 12 godzin od momentu włączenia. Cisco informuje, że nie jest to żadna nowa podatność, która zagraża bezpieczeństwu sieci tylko czysto operacyjny problem, jednocześnie zaleca natychmiastowy reboot systemów - w przypadku niewykonania tej czynności urządzenia przestaną działać i narażą użytkowników na brak ochrony przed atakami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200