Cisco kupuje firmę Voicea

Analitycy nie mają wątpliwości - Cisco chce wprowadzić do swoich aplikacji Webex zaawansowane technologie transkrybcji głosu (zamiana mowy na tekst) o czym świadczy fakt, że ogłosił zamiar przejęcia firmy Voicea, która specjalizuje się w tego rodzaju rozwiązaniach.

Voicea to amerykańska firma mająca swoją siedzibę w Mountain View (Kalifornia). Jej flagowy produkt nosi nazwę Enterprise Voice Assistant (EVA). Jest to narzędzie do rozpoznawania mowy wspierające dodatkowe rozwiązania, które pozwalają ją dokładnie interpretować rozróżniając niuanse wypowiadanych zdań.

Cisco zamierza zintegrować technologie opracowane przez firmę Voicea ze swoimi narzędziami konferencyjnymi linii Webex, w tym z asystentem głosowym Webex Assistant, który został opracowany przez start-up MindMeld. Cisco kupiło tę firmę – znaną z tego, że opracowany przez nią asystent głosowy korzysta ze sztucznej inteligencji - w 2017 roku za 125 mln USD. Webex Assistant pozwala użytkownikom inicjować spotkania wideo, sprawdzać dostępność pokoju i kontrolować jego stan za pomocą poleceń głosowych.

Zobacz również:

Rozwiązania firmy Voicea zintegrowane są obecnie z takimi aplikacjami wideo opracowanymi przez zewnętrzne firmy, jak Zoom, BlueJeans i Google Meet. Analitycy spekulują, czy tego rodzaju wsparcie będzie kontynuowane po przejęciu przez Cisco firmy Voicea.

Cisco odpowiada na takie wątpliwości „W Cisco Webex stawiamy na integrację z innymi rozwiązaniami tego typu. Jednym z naszych priorytetów jest udostępnianie naszym klientom światowej klasy rozwiązań do współpracy, niezależnie od produktywności i innych wybranych przez nich produktów. Dokonamy oceny istniejących rozwiązań integrujących konferencje i będzie je nadal wspierać, dostosowując je do naszej ogólnej strategii”.


TOP 200