Cisco kupuje dwie kolejne firmy

Łączna wartość przejęcia prywatnych amerykańskich firm JetCell i InfoGear Technology wyniesie ponad 500 mln USD.

Cisco Systems przejmuje JetCell, producenta bezprzewodowych rozwiązań telefonicznych dla sieci korporacyjnych, oraz InfoGear Technology, dostawcę urządzeń internetowych i komplementarnego oprogramowania. Obie transakcje zostaną zrealizowane w formie wymiany akcji, przy czym wartość pierwszej wyniesie 200 mln USD, drugiej - 301 mln USD. Dotychczas Cisco była w posiadaniu 10% akcji JetCell i 8% InforGear.

Przejęcie obu firm jest elementem realizowanej przez Cisco strategii New World, w ramach której oferuje ona bezprzewodowe rozwiązania transmisji głosu i danych w sieciach IP dla klientów korporacyjnych, jak również kompletne rozwiązania dla operatorów telekomunikacyjnych, chcących wdrażać zaawansowane usługi transmisji danych, głosu i wideo.

JetCell jest producentem będących w fazie testów rozwiązań telefonii bezprzewodowej, stosowanych wewnątrz budynku i przeznaczonych do użytku w sieciach korporacyjnych. Umożliwiają one m.in. dostęp do firmowego systemu głosowego za pośrednictwem standardowych telefonów komórkowych oraz przełączanie rozmów telefonicznych pomiędzy siecią korporacyjną a publiczną komórkową.

Przejęcie InfoGear wzbogaci ofertę Cisco w zakresie internetowych urządzeń informacyjnych powszechnego użytku, które firma będzie oferowała jako kompletne rozwiązania operatorom usług telekomunikacyjnych. Sprzęt i oprogramowanie InfoGear pozwalają na zdalne zarządzanie i uaktualnianie urządzeń informacyjnych z jednego punktu, jak również dostarczanie do nich treści dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

JetCell zostanie włączona do działu Enterprise Line of Business, natomiast InfoGear będzie częścią Small and Medium Line of Business.

***

Cisco kupuje Atlantech Technologies

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200