Cisco kupuje akcje spółki należącej do Telecom Italia

Grupa amerykańskich inwestorów, wspierana przez Cisco Systems, zdecydowała się kupić 80% akcji spółki Italtel, sieciowego oddziału włoskiego operatora Telecom Italia (TI). Wartość transakcji szacowana...

Grupa amerykańskich inwestorów, wspierana przez Cisco Systems, zdecydowała się kupić 80% akcji spółki Italtel, sieciowego oddziału włoskiego operatora Telecom Italia (TI). Wartość transakcji szacowana jest na 760 mln USD. Ponadto Cisco i TI zawarły porozumienie, mające na celu promowanie wykorzystania aplikacji internetowych.

Kontrolny pakiet akcji Italtel (50,1%), specjalizującej się w produkcji i instalacji rozwiązań przełączników sieciowych, będzie należał do Clayton, Dubiler & Rice, prywatnej firmy inwestycyjnej z Nowego Yorku. Cisco kupi 19% akcji spółki, tyle samo pozostawi sobie TI. Pozostałe akcje będą w posiadaniu innych amerykańskich inwestorów.

Systemy Italtel działają już w ponad 20 krajach, w tym m.in. w Argentynie, Chile, Hiszpanii i Rosji.

W ramach sojuszu TI z Cisco klientom korporacyjnym mają być oferowane usługi transmisji danych, głosu i wideo z wykorzystaniem linii DSL włoskiego operatora i bezprzewodowych technologii Cisco.

***

Cisco tworzy dział internetowych rozwiązań komunikacyjnych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200