Cisco - konkurs na aplikację XML dla telefonów IP

Firma Cisco Systems ogłosiła międzynarodowy konkurs dla twórców oprogramowania opartego na XML. Turniej pozwoli wyłonić najlepszych programistów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Cisco Systems ogłosiło konkurs dla programistów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, którego celem jest wyłonienie twórców najbardziej nowatorskiego oprogramowania wykorzystującego XML, przeznaczonego do pracy na telefonach IP tej firmy. Polski finał konkursu zorganizuje Cisco wspólnie z firmą Techmex.

Konkurs na najlepszą aplikację XML ma być zachętą do tworzenia rozwiązań przeznaczonych dla telefonów Cisco. Aparaty te są wyposażone w kilkuwierszowe wyświetlacze, umożliwiające prezentowanie danych, oraz programowalne przyciski, pozwalające na interakcję z aplikacją XML.

Zobacz również:

  • 17 polskich firm wyróżniono w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe
  • Znamy zwycięzców tegorocznych nagród Apple Store Award

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w Internecie (<a href=http://www.cisco.com/pl/xmlcontest>http://www.cisco.com/pl/xmlcontest</a>). Najlepsza polska aplikacja XML zostanie wybrana 11 grudnia br. i weźmie udział w europejskim finale zaplanowanym na 16 stycznia 2002 r. Termin zgłoszenia aplikacji wraz z opisem upływa 14 listopada br. Dla trzech najlepszych polskich aplikacji przewidziano nagrody w postaci szkoleń z technologii Cisco w Centrum Szkolenia Techmex i udziału w konferencji Cisco Forum w 2002 r. Wartość nagród w finale wynosi 57 tys. USD.

Ogłoszenie konkursu zbiegło się w czasie z utworzeniem przez Cisco serwisu przeznaczonego dla użytkowników telefonii IP. Docelowo serwis (<a href=http://www.hotdispatch.com/cisco-ip-telephony>http://www.hotdispatch.com/cisco-ip-telephony</a>) ma się stać giełdą elektroniczną, umożliwiającą zamawianie u programistów aplikacji integrujących posiadaną przez nich infrastrukturę z telefonami i centralami IP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200