Cisco inwestuje w producenta oprogramowania interaktywnej telewizji

Cisco i Liberate Technologies będą wspólnie oferowały operatorom telekomunikacyjnym kompleksowe rozwiązania telewizji interaktywnej, bazujące na otwartych standardach internetowych.

Cisco Systems zainwestuje 100 mln USD w Liberate Technologies, firmę tworzącą oprogramowanie do interaktywnej telewizji.

Inwestycja ma pozwolić Liberate na tworzenie rozwiązań szerokopasmowych następnej generacji, które będą wykorzystywały otwarte standardy internetowe. Wsparcie finansowe przyczyni się też do powiększenia oferty usług firmy, przeznaczonej dla operatorów usług telekomunikacyjnych - dodają przedstawiciele producenta. Ponadto Liberate i Cisco będą wspólnie wprowadzać na rynek i sprzedawać nowe technologie operatorom sieciowym.

Liberate Technologies tworzy oprogramowanie klienckie i serwerowe umożliwiające dostęp do Internetu za pomocą przystawek telewizyjnych i konsol do gier. Firma została założona przez Oracle i usamodzielniona. Nosiła wtedy nazwę Network Computer Inc. i miała skupić się na opracowywaniu specyfikacji dla komputerów sieciowych. W maju ub.r. zmieniła nazwę.

Liberate zgodziła się na udział w programie Cisco New World Ecosystem, w ramach którego oferowana jest pomoc operatorom telekomunikacyjnym we wdrażaniu nowych usług konsumenckich. Technologia szerokopasmowa Cisco ma zostać zintegrowana z oprogramowaniem TV Platform i Liberate Connect autorstwa Liberate.

***

Cisco przejmuje Netiverse

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200