Cisco i Nokia rozpoczęły współpracę przy bezprzewodowych rozwiązaniach sieci IP

Nowa oferta będzie skierowana na rynek operatorów usług bezprzewodowych i telefonii komórkowej.

Cisco Systems i dział firmy Nokia zajmujący infrastrukturą rozpoczęły współpracę nad opracowaniem rozwiązań pozwalających na łączenie sieci bezprzewodowych z internetowymi sieciami szkieletowymi. Wartość umowy nie została ujawniona.

W ramach współpracy, firmy zamierzają przystosować sprzęt sieciowy produkowany przez firmę Nokia do współpracy z rozwiązaniami szkieletowych sieci IP Cisco. Nowa oferta będzie skierowana na rynek operatorów usług bezprzewodowych i telefonii komórkowej.

Prace mają skoncentrować się na produktach pozwalających operatorom sieciowym na połączenie infrastruktury szkieletowych sieci IP do bezprzewodowych sieci tzw. następnej generacji, wykorzystujących takie technologie jak GPRS (General Packet Radio Services) i WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access).

Nowa oferta będzie wprowadzona do sprzedaży przez fińskiego producenta, który wraz z własnymi rozwiązaniami bezprzewodowych sieci IP będzie oferował technologie sieci szkieletowych Cisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200