Cisco i Microsoft łączą siły w obszarze rozwiązań do współpracy

Microsoft i Cisco ogłosiły partnerstwo na rzecz ujednolicenia możliwości współpracy w środowisku cyfrowym. Porozumienie umożliwi urządzeniom wideo Cisco Webex łączenie się ze środowiskiem współpracy Microsoft Teams w nowy wygodniejszy sposób.

Cyfrowe miejsca pracy stają się coraz bardziej innowacyjne, a organizacje zwinniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To ludzie nadają ton kształtowaniu sposobów wykonywania pracy i potrzebują odpowiednich technologii do współpracy, aby móc w pełni realizować swój potencjał. Narzędzia te powinny płynnie ze sobą współdziałać, aby mieć rzeczywisty wpływ na transformację pracy zespołowej, która prowadzi do lepszych wyników, wyższej produktywności i zaangażowania.

Mając powyższe na uwadze, Cisco i Microsoft pracują wspólnie nad nowym podejściem, które umożliwi bezpośrednie dołączanie gości wykorzystujących urządzenia do widekonferencji obydwu firm do ich aplikacji do współpracy (opartych na WebRTC).

Zobacz również:

Użytkownicy zyskają możliwość dołączenia do spotkania w ramach Microsoft Teams z poziomu urządzenia Webex Room Device. Będą mieli także możliwość dołączenia do spotkania prowadzanego za pośrednictwem Cisco Webex z poziomu Microsoft Teams Room.

„Obie firmy mają dużą bazę klientów, którzy korzystają z obu technologii. Dzięki współpracy Cisco i Microsoft otrzymają oni rozwiązanie, które pozwoli wykorzystać obecne w organizacji urządzenia. Oznacza to, że za pośrednictwem narzędzi do wideokonferencji Cisco, będzie można płynnie dołączać do spotkać w ramach usługi Microsoft Teams i odwrotnie, wykorzystując Cisco Webex Meetings dołączać do Microsoft Teams Room. Rozwiązania powinny być dostępne na rynku już na początku 2020 roku” – mówi Sri Srinivasan, Senior Vice President, General Manager, Team Collaboration Group, Cisco.

Źródło: Cisco


TOP 200