Cisco i IBM pracują nad nową chmurową platformą

Obie firmy nawiązały współpracę, której celem jest opracowanie usługi noszącej nieco przydługą nazwę Managed Private Cloud-as-a-Service. Wiadomo już, że usługa będzie obsługiwana przez opracowaną przez Cisco platformę sprzętową USC ( Unified Computing System).

Z pierwszych informacji wynika, że będzie ona dostępna w dwóch wariantach. Pierwsza usługa Managed Private Cloud-as-a-Service będzie wykorzystywać środowisko programistyczne VMware, a druga OpenShift (RedHat). Warto w tym momencie przypomnieć, że platforma UCS integruje w ramach jednego pakietu wiele elementów IT, łącząc ze sobą serwery x86, urządzenia sieciowe oraz systemy pamięci masowej.

Umowa jest kontynuacją dotychczasowej współpracy obu firm, które poinformowały w zeszłym roku, że zamierzają połączyć swoje technologie celem stworzenia nowej platformy pozwalającej klientom zarządzać aplikacjami uruchamianymi zarówno w lokalnych centrach danych, jak i w chmurach hybrydowych.

Zobacz również:

Ponadto IBM zapowiedział, że uzupełni platformę IBM Cloud Private (chmura prywatna) o usługę zarządzającą kontenerami Kubernetes konfigurowanymi na hiperkonwertnych systemach HCI (Hyper-Converged Infrastructure) produkowanych przez Cisco, takich jak Cisco HyperFlex i HyperFlex Edge.


TOP 200