Cisco: głęboka restrukturyzacja

W firmie zostanie wyodrębnionych 11 odrębnych grup technologicznych. Dotychczasowa struktura Cisco była zbudowana w oparciu się o trzy podstawowe grupy klientów: przedsiębiorstwa, dostawców usług i rynki komercyjne.

Cisco Systems zapowiedział reorganizację. W firmie zostanie wyodrębnionych 11 odrębnych grup technologicznych skoncentrowanych wokół takich obszarów, jak: dostęp, agregacja, Cisco IOS (Internetwork Operating System), usługi i przełączniki internetowe, Ethernet, usługi zarządzania siecią, routing, urządzenia optyczne, głosowe, bezprzewodowe oraz archiwizacja.

Dotychczasowa struktura Cisco była zbudowana w oparciu się o trzy podstawowe grupy klientów: przedsiębiorstwa, dostawców usług i rynki komercyjne. Zapowiedziano także, że zostanie utworzony jeden centralny dział skupiający wszystkich inżynierów. Reorganizacja Cisco jest - według przedstawicieli kierownictwa spółki - odpowiedzią na zachodzącą na rynku telekomunikacyjnym konsolidację.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Przedstawiciele firmy zapewnili, że po kilku miesiącach słabych wyników finansowych, sytuacja spółki zaczyna ulegać stabilizacji. Na początku sierpnia Cisco poinformowało, że w czwartym kwartale roku finansowego zanotowała 25 proc. spadek przychodów w stosunku do roku ubiegłego. Natomiast zysk netto spadł z 796 mln USD za czwarty kwartał do zaledwie 7 mln.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200