Cisco: duża strata zgodnie z prognozami

W I kw. 2001 r. producent poniósł stratę 2,69 mld USD. Przychód firmy ze sprzedaży wyniósł 4,73 mld USD i był o prawie 2 mld USD niższy niż w ubiegłym kwartale. Zarząd Cisco jest zdania, że wyniki firmy ulegną poprawie dopiero w przyszłym roku finansowym.

Cisco Systems w I kw. br. zanotowało znaczny spadek przychodów, tj. do poziomu 4,73 mld USD. W poprzednim kwartale obrót firmy wynosił 6,7 mld USD. W pierwszym kwartale 2001 r. (III kw. finansowy), zakończonym 28 kwietnia, firma zanotowała stratę netto w wysokości 2,69 mld USD. W analogicznym okresie ubiegłego roku finansowego spółka zarobiła 641 mln USD.

Poziom sprzedaży routerów, przełączników i innych produktów sieciowych spadł w porównaniu z II kwartałem finansowym o ponad 20%. Firma zanotowała postępujący spadek popytu na sprzęt telekomunikacyjny na świecie i ogólne spowolnienie gospodarki. Wyniki finansowe Cisco były zgodne z przewidywaniami zarządu firmy.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Cisco zapowiedziało redukcję etatów, by zmniejszyć koszty działalności. Pracę straci 8,5 tys. osób. John Chambers, dyrektor zarządzający Cisco, uważa, że jego firma może liczyć na zauważalną poprawę kondycji finansowej dopiero od 2002 r. Decydujące w tym zakresie będą dwa najbliższe kwartały.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200