Cisco dodaje do platformy USC serwery stelażowe

Cisco dodaje do platformy Unified Computing System (UCS - rozwiązania przeznaczone dla centrów danych) nową pozycję. Są to serwery stelażowe linii C. Tak jak serwery kasetowe linii B, nowe serwery stelażowe są również oparte na intelowskich procesorach Xeon 5500.

Cisco przygotowuje trzy modele serwerów. Dwa z nich mają wysokość 2U, a jeden 1U. Serwery pojawią się na rynku w czwartym kwartale br. Podobnie jak wszystkie produkty platformy Unified Computing System, nowe serwery obsługują szereg technologii pozwalających wirtualizować zasoby (np. wirtualne maszyny oraz wirtualne adaptery sieciowe).

Cisco zapowiada, że serwery będzie można instalować wyłącznie w środowiskach opartych na platformie Unified Computing System, ucinając wcześniejsze spekulacje mówiące o tym, że będzie to rozwiązanie otwarte, które będzie można instalować w centrach danych opartych na produktach innych firm.

Zobacz również:

  • DRC - czym jest i kto powinien się nim zainteresować?
  • Cisco opuści rynek rosyjski

Serwer C 250 M1 ma wysokość 2U i zawiera dwa gniazda na procesory. Drugi serwer o wysokości 2U nosi nazwę C 210 M1. Charakterystyczną cechą serwera jest to, że może zawierać do 16 dysków twardych. Serwer o wysokości 1U nosi nazwę C 200 M1.

Serwery oferują następujące funkcjonalności: komunikują się z infrastrukturą UCS za pośrednictwem połączenia 10 GB/s oferującego bardzo małe opóźnienia oraz odpornego na błędy; obsługują opatentowaną przez Cisco, firmową technologię Extended Memory; wspierają mechanizm konsolidowania interfejsów sieciowych, który pozwala definiować w ramach jednego fizycznego interfejsu wiele wirtualnych interfejsów.

W marcu br. pisaliśmy szerzej o platformie Unified Computing System (patrz tutaj).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200