Cisco docenia zalety technologii AI i ML

Korporacja zapowiedziała swój pierwszy serwer linii UCS (Unified Compute System) zaprojektowany z myślą o obsługiwaniu aplikacji wspierających dwie nowatorskie, robiące w ostatnim czasie zawrotną karierę, technologie: AI (sztuczna inteligencja) i ML (maszynowe uczenie).

To rackowy serwer UCS C480 ML M5 o wielkości 4U, w którym Cisco instaluje najnowsze intelowskie procesory Xeon, oraz 8 graficznych procesorów Nvidia Tesla V100-32G obsługujących szybkie połączenia NVLink.

Serwer może zawierać (chodzi o konfigurację gwarantująca największą wydajność) dwa procesory Xeon, do 128 GB pamięci DDR4 RAM, 24 dyski twarde SATA lub SSD, sześć napędów SSMe SSD i cztery wirtualne karty interfejsów x100G (VIC). UCS C480 ML M5 został zaprojektowany do współpracy z różnymi serwerami Cisco i systemami HyperFlex z procesorami graficznymi.

Zobacz również:

Cisco twierdzi, że serwer może obsługiwać każdy etap cyklu życia aplikacji AI i ML i jest w stu procentach kompatybilny z innym jego rozwiązaniami AI (w tym z oprogramowaniem Cloudera Data Science Workbench, które obsługuje takie środowiska, jak TensorFlow, PyTorch i Hadoop 3.1) oraz z kontenerami Apache Spark.

Serwer pojawi się oficjalnie w ofercie firmy Cisco w czwartym kwartale tego roku.


TOP 200