Cisco dla telekomunikacji

Dla operatorów telekomunikacyjnych firma Cisco zaproponowała nowe rozwiązanie architektury ASAP ($Any Service Any Port$).

Dla operatorów telekomunikacyjnych firma Cisco zaproponowała nowe rozwiązanie architektury ASAP (Any Service Any Port), umożliwiające użytkownikom końcowym dostęp do usług i aplikacji internetowych za pomocą dowolnego urządzenia i o dowolnej porze, dzięki przeznaczonym dla operatorów rozwiązaniom integrującym głos, dane, faks i sieci bezprzewodowe.

Nowa architektura, rozwijana na serwerach serii Cisco AS5000, ma zapewnić zwiększenie zysków operatorów telekomunikacyjnych oraz obniżenie kosztów transmisji przez konwergencję sieci głosowych, danych i bezprzewodowych w jednej multimedialnej infrastrukturze telekomunikacyjnej.

Jedną z podstawowych zalet architektury ASAP jest wykorzystanie technologii VoIP (Voice over IP) w sieciach danych oraz wprowadzenie nowych usług i aplikacji integrujących usługi oparte na transmisji danych i głosu. Kluczowym elementem systemu jest otwarta, programowana architektura Universal Gateways Support dostarczana przez Cisco, korzystająca z wielu rozwiązań do przekazu głosu i danych multimedialnych, a obejmująca standardy przekazu, kodowania i sygnalizacji: VoiceXML, SIP (Session Initialization Protocol), oraz kodery H.323 i MGCP.

Wśród usług możliwych do realizacji w strukturze Cisco ASAP znajdują się: portale głosowe sieci komórkowych, systemy jednolitej komunikacji integrującej e-mail, pocztę głosową i transmisje faksowe, stosowanie telefonicznych kart pre-paid, dostęp do aplikacji WAP dla użytkowników sieci komórkowych oraz oferta długodystansowych rozmów telefonicznych w technologii VoIP.

Usługi na platformie ASAP wprowadzają operatorzy amerykańscy Atlanet (aplikacje do międzymiastowej transmisji głosu i danych) oraz Openwave Systems (zintegrowane systemy komunikacji współpracujące z telefonami komórkowymi, stacjonarnymi i komputerami PC).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200