Cisco Systems podsumowuje pierwszy rok działalności inicjatywy CNAP

W połowie ubiegłego roku firma rozpoczęła w Polsce realizację Programu Akademii Sieci Komputerowych Cisco. W kwietniu 2001 r. Cisco Systems, [email protected] i Związek Powiatów Polskich zawarły porozumienie dotyczące stworzenia 300 Lokalnych Akademii Informatycznych w całej Polsce, które będą realizować program kształcenia specjalistów od sieci komputerowych.

Cisco dokonuje podsumowania pierwszego etapu rozwoju Programu Akademii Sieci Komputerowych (CNAP). Celem inicjatywy powstałej w 1997 r. jest kształcenie administratorów i projektantów sieci komputerowych. Zdaniem firmy brak wykwalifikowanych kadr w dużym stopniu przyczynia się do powolnego rozwoju e-biznesu i ma nieraz decydujący wpływ na powodzenie tego typu przedsięwzięć. Cisco Systems stworzyło globalny program współpracy ze szkołami i uczelniami, mający złagodzić występujący na rynku niedobór specjalistów od technologii sieciowych. W Polsce program CNAP jest dostępny od połowy ubiegłego roku. W październiku uruchomione zostało pierwsze laboratorium sieciowe Cisco w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

W kwietniu br. podpisano umowę pomiędzy Cisco Systems, przedstawicielami rządowego programu [email protected] a Związkiem Powiatów Polskich. Porozumienie zakłada utworzenie 300 Lokalnych Akademii Informatycznych w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. W ośrodkach tych będzie realizowany m.in. program nauczania opracowany przez Cisco.

Zobacz również:

Jak dotąd do programu CNAP (Cisco Networking Academy Program) przystąpiło w Polsce 47 szkół. Przy wyższych uczelniach organizowane są tzw. Regionalne Akademie Cisco, które kształcą zarówno studentów, jak i sprawują opiekę nad wieloma akademiami lokalnymi, powstającymi na terenie całego kraju. Według danych Cisco, od chwili uruchomienia programu funkcjonujące już akademie wykształciły 800 specjalistów od sieci komputerowych. Program zapewnia słuchaczom uzyskanie wiedzy na poziomie Certified Networking Associate (CCNA).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200