Cisco Systems otwiera nowe ośrodki edukacji sieciowej

Nowy rok akademicki będzie momentem inauguracji działalności czterech nowych ośrodków edukacyjnych w ramach inicjatywy Cisco Networking Academy Program.

W nowym roku akademickim rozpoczną w Polsce działalność cztery kolejne ośrodki szkolące specjalistów sieci komputerowych w ramach ogólnoświatowego programu edukacyjnego o nazwie Cisco Networking Academy Program (CNAP). Do działającego już ośrodka w Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie dołączą: Centrum Komputerowe Politechniki Łódzkiej, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Filia Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Celem programu realizowanego od 1997 roku we współpracy z instytucjami rządowymi i edukacyjnymi jest upowszechnianie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z sieciami komputerowymi. Uczestnicy programu CNAP przyswajają wiedzę i zdobywają doświadczenie niezbędne do uzyskania świadectwa Cisco Certified Networking Associate (CCNA). Specjaliści CCNA mogą też uzupełnić wiedzę i przystąpić do egzaminu na Cisco Certified Networking Professional (CCNP), a następnie na Cisco Certified Internetworking Expert (CCIE).

Szkolenia w ramach programu CNAP cieszą się sporym powodzeniem. W 68 państwach działa bez mała 4 tys. ośrodków edukacyjnych, kształcących obecnie ponad 85 tys. przyszłych specjalistów. W Polsce program CNAP jest w początkowej fazie realizacji. Cisco Systems Poland planuje dalsze działania zmierzające do stworzenia kolejnych ośrodków CNAP w Polsce.

Cisco Systems Poland

tel. (22)572 27 00

fax. (22)572 27 01

www.cisco.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200