Cisco Nexus 3000: przełącznik dla centrów danych

Cisco zapowiada bardzo szybki przełącznik dla centrów danych, zaprojektowany do obsługi aplikacji, w których parametrem krytycznym jest opóźnienie (takich jak np.transakcyjne systemy giełd).

Przełącznik Nexus 3000 (znacznie szybszy niż Nexus 7000) ma być odpowiedzą Cisco na zaprezentowaną niedawno przez Junipera architekturę QFabric.

W przypadku systemów HFT (przetwarzanie transakcji handlowych i giełdowych w czasie rzeczywistym) ważne jest, by ograniczyć czas przetwarzania danych do minimum. Cisco potrzebuje szybkich przełączników, takich jak Nexus 3000, aby stawić czoła architekturze QFabric firmy Juniper, a w szczególności jej głównemu elementowi - przełącznikowi QFX3500.

Zobacz również:

Według lakonicznej notatki na stronach producenta, switch zajmuje 1U i wspiera przełączanie w warstwie 2/3 z szybkością łącza oraz wyposażony jest w "zaawansowane funkcje unicastowych i multicastowych protokołów routingu"

Nieoficjalnie mówi się, że Nexus 3000 (oparty na chipsecie Trident firmy Broadcom) to tylko jeden z elementów nowej architektury przegotowywanej przez Cisco, która nosi roboczą nazwę "Jawbreaker" i pojawi się na rynku w połowie 2012 r. Ma się ona składać z dwóch podstawowych części: Matrix (wydajna magistrala danych) i Sentinel (kolejny szybki przełącznik z 48 portami 10 Gb/s i czterema 40 Gb/s).


TOP 200