Cisco Expo 2002

8 i 9 października br. w Warszawie odbyła się konferencja i wystawa Cisco Expo 2002, której tematem przewodnim była komunikacja w przedsiębiorstwie i instytucji.

Prezentacje odbywały się w ramach kilku sesji tematycznych, obejmujących: biznesowe aspekty wykorzystania rozwiązań sieciowych, wdrożenia technologii Cisco Systems w Polsce, rozwiązania techniczne dla przedsiębiorstw i dla operatorów oferowane przez partnerów Cisco (Solidex, Ster-Projekt, IBM Polska, NCR Polska, ComputerLand i Tel-Energo).

W sesji poświęconej biznesowym aspektom wdrażania nowoczesnych technologii sieciowych prezentowano, w jaki sposób rozwiązania komunikacyjne mogą się przyczynić do rozwoju firm i optymalizacji pracy urzędów, szczególnie w kontekście wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przedstawiono rozwiązania dla większości przedsiębiorstw (komunikacja elektroniczna, e-learning) oraz branżowe (m.in. dla sektora energetycznego, bankowości i finansów, mediów i telekomunikacji).

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Podczas dwudniowej konferencji odbyło się 67 prezentacji, w których uczestniczyło 700 osób. Największym zainteresowaniem cieszyła się tematyka dotycząca bezpieczeństwa sieciowego, sieci bezprzewodowych, podpisu elektronicznego i telefonii IP.

Konferencji towarzyszyła ekspozycja, na której demonstrowano "na żywo" m.in. rozwiązania telefonii IP, systemy bezpieczeństwa, sieci CDN (Content Delivery Networking), sieci optyczne DWDM i systemy zarządzania w sieciach operatorskich.

Do tej pory organizowaliśmy imprezy na mniejszą skalę i bardzo wyraźnie odczuwaliśmy niedosyt związany z przekazywaniem informacji o nowościach i możliwościach technologicznych. Informacja, którą mamy do przekazania jest bardzo skomplikowana i złożona, a więc taka konferencja jest dla nas idealnym medium porozumiewania się z tymi, którzy tej wiedzy i informacji poszukują. Sądząc po liczbie uczestników widać, że taka potrzeba była. - podsumował imprezę Dariusz Chwiejczak, dyrektor generalny Cisco Systems Poland.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200