Ciąg do Internetu

Jerzy Kalinowski został prezesem zarządu AMG.net, łódzkiej firmy, specjalizującej się w projektowaniu rozwiązań internetowych.

Jerzy Kalinowski został prezesem zarządu AMG.net, łódzkiej firmy, specjalizującej się w projektowaniu rozwiązań internetowych.

Zastąpił Krzysztofa Kujawę, współzałożyciela AMG.net, który zostanie członkiem zarządu ds. operacyjnych. Jerzy Kalinowski do 1996 r. kierował firmą Price Waterhouse Business Information Technologies. W roku 1999 do współpracy zaprosił go Roman Kluska, prezes Optimusa. Wiele osób mówiło, że Jerzy Kalinowski obejmie schedę po ówczesnym prezesie. Tak się jednak nie stało. Po odejściu z Optimusa założył inkubator i-start.pl, który miał inwestować m.in. w spółki internetowe. "Czym się różni strategia zachodniej korporacji od tego, co strategią nazywają polskie firmy?" - mówił na początku br. Jerzy Kalinowski. - "W pierwszym przypadku jest to kilkudziesięciostronicowy raport, z wykresami i tabelami, nad którego przygotowaniem kilkuosobowy zespół pracuje kilka miesięcy. W polskiej spółce jest to często kartka papieru z kilkoma podpunktami, stworzona po kilkugodzinnym zebraniu zarządu".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200