Chrome 64 nie odtworzy niechcianych przez użytkownika dźwięków

Google zapowiada, że wprowadzi do przeglądarki Chrome 64 – której premiery należy się spodziewać w ostatnim tygodniu stycznia przyszłego roku – szereg istotnych zmian dotyczących sposobu odtwarzania dzików.

I tak Google zamierza zablokować opcję auto-playing i wprowadzić do przeglądarki Chrome 64 mechanizmy, dzięki którym użytkownik nie będzie już musiał słuchać dźwięków – mowy lub muzyki – które go nie interesują.

Nie będą one bowiem odtwarzane automatycznie, ale dopiero wtedy gdy użytkownik tego sobie zażyczy. Obecnie niechciane zasoby audio – towarzyszące zazwyczaj reklamom - są najczęściej odtwarzane automatycznie, co jest prawdziwym utrapieniem użytkowników.

Zobacz również:

Chrome 64 w domyślnej konfiguracji wyświetli automatycznie reklamę tylko wtedy, gdy towarzyszący jej dźwięk jest będzie wyłączony. Całość – obraz i dźwięk – pojawi się dopiero wtedy, gdy użytkownik wyrazi takie życzenie.

Google udostępni użytkownik na początku grudnia tego roku kolejną wersję przeglądarki Chrome (oznaczoną numerem 63), w której pojawią się już nowy mechanizm, który pozwolą użytkownikom lepiej kontrolować odtwarzane przez nią dźwięki. Pojawi się w niej nowa opcja, wyświetlana na pasku adresu, pozwalająca użytkownikowi wyciszać wskazane przez niego strony internetowe.


TOP 200