Chmurowa pamięć masowa Copy.com w bezpłatnej wersji dla biznesu

Barracuda Networks udostępniła klientom biznesowym bezpłatny wariant swojego wirtualnego dysku Copy.com o pojemności 75 GB dla maksymalnie pięciu użytkowników w danej firmie. Serwis Copy.com zyskał też udoskonalony interfejs oraz rozbudowany panel administracyjny.

Copy.com rozszerza wirtualny dysk o wersję dla klientów biznesowych, w bezpłatnym wariancie dla pięciu użytkowników. Każdy z nich otrzyma 15 GB miejsca, co przy pięciu użytkownikach i wzajemnym udostępnieniu zasobów (każdy użytkownik pozwala innemu na wgląd w swoje dane) daje pracownikom 75 GB miejsca na firmowe dane.

W nowej wersji serwisu zwiększono kontrolę nad przepływem informacji, dzięki czemu użytkownicy, mający w ramach jednego konta dostęp zarówno do osobistych jak i firmowych danych, sami decydują, jakie pliki i foldery będą widziane przez innych współpracowników. Użytkownik sam wskazuje miejsce w swoich folderach, w których mają znaleźć się napływające dane tak, aby ułatwić ich odszukanie przez innych użytkowników. Pliki mogą być udostępniane w standardowym trybie odczytu i zapisu lub tylko z możliwością podglądu, bez możliwości edycji. W tym ostatnim odbiorca nie udostępni zastrzeżonej treści innej osobie bez zgody użytkownika, który wcześniej umieścił ją w chmurze Copy.com.

Zobacz również:

  • Złośliwe oprogramowanie w chmurze - nowy, niebezpieczny trend
  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych

Nadzór nad wymianą plików przechowywanych na koncie w Copy.com zachowuje administrator, który za pomocą polityk bezpieczeństwa określa z jakich zbiorów może korzystać konkretny pracownik. Panel zarządzania pozwala administrować grupami użytkowników z zachowaniem wglądu w indywidualne foldery firmowe.

Za zgodą administratora pracownik może prezentować wybrane treści osobom nieprzypisanym do konta, zmieniając w tym celu zaledwie jeden parametr. To nie koniec zmian w Copy.com - nowa wersja tego wirtualnego dysku została zintegrowana z e-podpisami generowanymi w serwisie SignNow, zakupionym przez Barracuda Networks w maju bieżącego roku. Ponadto do listy dedykowanych aplikacji obsługujących copy.com wkrótce dołączy rozwiązanie dla platformy Windows Phone.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200