Chmura od IBM z dowolnego miejsca

IBM ogłosił właśnie możliwość udostępniania swoich usług chmury IBM Cloud w każdym środowisku, z dowolnej lokalizacji, w dowolnej chmurze oraz w przetwarzaniu brzegowym, za pośrednictwem nowej oferty IBM Cloud Satellite.

„Dzięki IBM Cloud Satellite klienci mogą bezpiecznie korzystać z usług w chmurze w dowolnym miejscu, od pobliskiego centrum danych po najdalsze zakątki sieci”- mówi Grażyna Dadej, IBM CEE Public Cloud Technical Leader.

Oferta amerykańskiego producenta ma zapewnić bezpieczne, ujednolicone warstwy usług w chmurze dla klientów we wszystkich środowiskach, bez względu na to, gdzie znajdują się ich dane.

Zobacz również:

  • IBM wprowadza watsonx.governance
  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa

Ma to istotne znaczenie dla spełnienia kluczowych wymagań dotyczących prywatności danych i miejsca ich przetwarzania.

Jak podaje IBM, nowa platforma może być wykorzystana na wiele sposobów. Na przykład przy Egde computing. W miarę jak rośnie popularność przetwarzania brzegowego, IBM Cloud Satellite pomoże klientom zapewniać mniejsze opóźnienia sieciowe, a jednocześnie wymagać od użytkowników takich samych poziomów bezpieczeństwa, prywatności danych, interoperacyjności oraz otwartych standardów, jakie występują w środowisku chmury hybrydowej.

Chmura od IBM z dowolnego miejsca

Producent pokazuje też nowe możliwości związane właśnie z tworzeniem chmury hybrydowej. IBM współpracuje z ponad 65 partnerami, w tym z firmami Cisco, Dell Technologies i Intel, w zakresie tworzenia bezpiecznych usług chmurowych pomagających klientom przetwarzać ich dane w dowolnym środowisku za pośrednictwem IBM Cloud Satellite. Partnerzy infrastrukturalni oferują możliwość wyboru rozwiązań z zakresu pamięci masowej, sieci i serwerów, aby wspierać klientów w wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury i wdrażaniu rozwiązań Satellite w centrach danych lub na brzegu sieci. Partnerzy usługowi oferują usługi migracyjne i wdrożeniowe w celu ułatwienia klientom zarządzania rozwiązaniami dostępnymi jako usługa w dowolnym miejscu. Klienci IBM Cloud Satellite mogą również uzyskać dostęp do oferty certyfikowanego oprogramowania OpenShift na platformie Red Hat Marketplace, które można wdrożyć i wykorzystywać do obsługi IBM Cloud Satellite, zyskując w ten sposób elastyczność instalacji i prostszego zarządzania.

Za pośrednictwem nowej platformy firmy dostana też dostęp do IBM Watson w zupełnie innym modelu. IBM Watson Anywhere będzie jako usługa udostępniany za pomocą IBM Cloud Satellite. Organizacje będą mogły korzystać ze sztucznej inteligencji i analityki jako usług w dowolnym środowisku, bez konieczności samodzielnego zarządzania nimi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200