Chmura hybrydowa Microsoftu wkroczyła do poznańskiego centrum danych

Pierwszym partnerem Microsoftu w Polsce, oferującym klientom usługę chmury hybrydowej Azure Stack HCI, została firma Beyond.pl. Chmura jest dostępna na dedykowanej infrastrukturze, utrzymywanej w Poznaniu przez Beyond.pl. Rozwiązanie zapewnia natywny dostęp do globalnych usług Azure i jest zgodne z krajowymi regulacjami prawa w obszarze przetwarzania danych.

Azure

Azure Stack HCI to rozwiązanie łączące zalety chmury prywatnej oraz publicznej stworzone z myślą o firmach, które chcą korzystać z usług Azure na dedykowanej infrastrukturze gwarantującej pełną kontrolę nad zarządzanym środowiskiem IT.

Beyond.pl świadczy chmurowe usługi Azure Stack HCI, wykorzystując do tego celu infrastrukturę Dell, która jest certyfikowana przez Microsoft pod potrzeby rozwiązań hybrydowych. Rozwiązanie jest utrzymywane na terenie poznańskiego kampusu operatora w obiekcie Data Center 2. Centrum to ma poziom bezpieczeństwa Rated 4 i jest jednym najbardziej efektywnych energetycznie ośrodków tego typu w Polsce (PUE 1.2).

Zobacz również:

  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
  • HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi
  • Oracle Cloud w Microsoft Azure

Chmura Azure Stack HCI w Beyond.pl jest rozliczana na zasadach as a service w ramach stałej opłaty miesięcznej. Z kolei usługi Azure uruchamiane w środowisku Azure Stack HCI są rozliczane w standardowym modelu „według zużycia” w ramach subskrypcji Microsoft Azure dostarczanej przez Beyond.pl.

Azure Stack HCI charakteryzuje natywny dostęp do pełnej gamy usług i narzędzi Azure takich jak: maszyny wirtualne, bazy danych, systemy monitorowania i automatyzacji, kontenery, VDI czy Disaster Recovery Center za pośrednictwem narzędzia Azure Arc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200