Chmura firmy Atman w nowym wydaniu

Firma Atman przebudowała swoją chmurę obliczeniową, nadając nowemu rozwiązaniu nazwę Atman Cloud. Jest to publiczna, współdzielona usługa typu IaaS (Infrastructure as a Service) oparta na technologii OpenStack, zapewniająca zasoby do składowania danych (w postaci przestrzeni dyskowej) oraz moc obliczeniowe (w postaci procesorów i pamięci).

Wszystkie elementy usługi są połączone siecią, umożliwiając łączenie komponentów infrastruktury klienta (na przykład: prywatne urządzenie w szafie rack z chmurą, chmura z serwerem dedykowanym, prywatne serwery z chmurą itp.).

Nowa platforma gwarantuje nielimitowane pasmo 1 Gb/s, a także przepustowość sieci na poziomie 100 Gb/s. Ponadto Atman znacząco rozszerzył przestrzeń składowania danych i zwiększył liczbę węzłów obliczeniowych. Atman gwarantuje dostępność infrastruktury na poziomie 99,97%.

Zobacz również:

  • Podwodne centra danych wchodzą w fazę komercjalizacji
  • Chmura czy własne Data Center? Które rozwiązanie jest tańsze?
  • Liderzy IT mają problemy z modernizacją aplikacji – wyniki badania

Jak wynika z analiz firmy doradczej IDC, do 2021 r. wydatki przedsiębiorstw na usługi chmury obliczeniowej na świecie wyniosą ponad 530 mld USD, a ponad 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z wielu usług i platform w chmurze. Adaptacja rozwiązań chmurowych nie jest już tylko kwestią oszczędności – stają się one ważnym źródłem innowacji.

W Polsce poziom wykorzystania cloud computingu w biznesie nie jest jeszcze tak wysoki, jak w innych krajach, ale już widać zmiany. Ubiegły rok był pierwszym od 2015 r., w którym wzrosła liczba przedsiębiorstw średniej wielkości, które wdrożyły rozwiązania cloudowe. Ten coraz wyraźniejszy trend widać także wśród dużych przedsiębiorstw. W ubiegłym roku do korzystania z chmury przyznawało się 37% z nich – o 6% więcej niż rok wcześniej.

Źródło: inPlus Media

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200