Chmura dla zdrowia

Asseco Poland i Chmura Krajowa utworzyły spółkę Krajowy Operator Chmury Medycznej (Chmura dla zdrowia), która podejmie zadanie cyfryzacji służby zdrowia i będzie wspierać placówki medyczne zainteresowane świadczeniem e-usług. To wydarzenie świetnie wpisuje się w obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia.

Chmura dla zdrowia

Cyfryzacja ochrony zdrowia pozwala nie tylko na uproszczenie i przyspieszenie funkcjonujących procesów, ale otwiera też możliwości budowy nowych usług. Rozwiązanie umożliwi też tworzenie, autoryzowanie, a także gromadzenie dokumentacji indywidualnej i zbiorczej z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Zagwarantuje także ich dostępność oraz przetwarzanie w trybie 24/7.

Chmura dla zdrowia będzie specjalizowała się we wdrożeniach elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) w chmurze. Zadba również o sprawne dostosowanie do regulacji prawnych i przyczyni się do standaryzacji usług informatycznych w sektorze opieki zdrowotnej.

Zobacz również:

  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
  • Bezpieczeństwo aplikacji zdrowotnych - jak chronić prywatność?
  • Architekturze Arm rośnie groźny rywal

W ocenie Krzysztofa Groyeckiego (Wiceprezesa Zarządu, Asseco Poland), „Obecnie jednym z ważniejszych, technologicznych wyzwań w sektorze ochrony zdrowia jest zapewnienie dostępu do elektronicznej dokumentacji medycznej 24/7, co jest wymogiem regulacyjnym. Ważne jest, aby proces ten pod kątem przetwarzania danych pacjentów odbywał się w sposób wysoce bezpieczny i by możliwa była integracja pomiędzy świadczeniodawcami a systemami centralnymi, zarządzanymi przez Ministerstwo Zdrowia”.

Z kolei Dariusz Śliwowski (Wiceprezes Chmury Krajowej) twierdzi, „Asseco Poland i Chmura Krajowa mają zespoły ekspertów od cyberbezpieczeństwa oraz korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych, które zapewnia chmura publiczna, taka jak platforma Google Cloud. Suma kompetencji i dobrze dobrana technologia zapewniają najwyższy poziom ochrony danych pacjentów, a zarazem pełną zgodność regulacyjną w tym rezydencję danych na terytorium RP. Dzięki temu jednostki będą mogły skoncentrować się na swoich zadaniach”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200