Chmura IBM dla sektora edukacji

IBM ogłosił uruchomienie IBM Cloud for Education. Dzięki pierwszemu rozwiązaniu, dostarczanemu w ramach IBM Cloud for Education, instytucje edukacyjne i badawcze mogą uzyskać dostęp do w pełni zarządzanego, opartego na chmurze środowiska laboratorium komputerowego, dostarczanego z wirtualnymi pulpitami i preinstalowanymi aplikacjami.

Fot. Materiały prasowe IBM

„Wykorzystując nasze doświadczenie w pracy w kampusach akademickich, opracowaliśmy rozwiązanie chmurowe dla instytucji edukacyjnych. Uruchamiamy również IBM Cloud for Education Applications Lab – pierwsze rozwiązanie z szerokiego wachlarza oferty w ramach IBM Cloud for Education” – tłumaczy Marcin Klabiński, IBM Public Cloud Sales Leader, IBM Poland & Baltics.

IBM Cloud for Education ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu usług i zasobów IBM Cloud, z których najczęściej korzysta społeczność akademicka. Ponieważ w czasie pandemii instytucje edukacyjne wdrażały zdalne nauczanie, niezbędne było udostępnienie zasobów laboratoriów komputerowych poza kampusem.

Zobacz również:

  • Nowa chmurowa aplikacja dla samorządów

Dzięki IBM Cloud for Education Applications Lab, pierwszego w portfolio rozwiązania, dostarczanego w ramach IBM Cloud for Education, instytucje edukacyjne i badawcze mogą uzyskać dostęp do w pełni zarządzanego, opartego na chmurze środowiska laboratorium komputerowego, dostarczanego

z wirtualnymi pulpitami i preinstalowanymi aplikacjami. Jako w pełni zarządzana usługa, może ona pomóc w zmniejszeniu ogólnych wyzwań związanych z zarządzaniem i utrzymaniem infrastruktury.

Doświadczenia polskich uczelni z pandemii pokazują, jak ważne jest tworzenie cyfrowej alternatywy dla tradycyjnej edukacji.

Applications Lab obsługuje architekturę chmury zbudowaną na serwerach IBM Cloud, która ułatwia dostarczanie zwirtualizowanych, bogatych w funkcje, wirtualnych maszyn Linux/Windows i aplikacji na dowolne urządzenie i w dowolnym czasie. Oferta jest dobrze dostosowana do potrzeb każdej instytucji edukacyjnej, która chce zaoferować studentom i wykładowcom zdalny dostęp do laboratoriów komputerowych lub specjalistycznego oprogramowania. Na przykład, usługa oferuje portal dla studentów i wykładowców dostępny 24x7, system rezerwacji do tworzenia i zarządzania infrastrukturą wirtualną i wiele innych.

Czy propozycja IBM może być również zaimplementowana na polskim gruncie? Zapytaliśmy o to ekspertów z IBM. „Rozwiązanie jest dostępne dla klientów na całym świecie, z poziomu portalu IBM Cloud. Również dla klientów z Polski” – odpowiedział redakcji Computerworld Marcin Klabiński. W nowym roku akademickim większość polskich uczelni zdecydowała się na powrót do zajęć w pełnym wymiarze godzin. Mimo to, uczelnie zachęcają studentów do realizowania spraw formalnych przez Internet, a część wykładów odbywa się zdalnie. Doświadczenia polskich uczelni z pandemii pokazują, jak ważne jest tworzenie cyfrowej alternatywy dla tradycyjnej edukacji, w czym istotną rolę mogą odegrać rozwiązania oparte na chmurze, takie jak IBM Cloud for Education.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200