Chleb powszedni

Dla konsultantów Andersen Consulting miejscem pracy jest najczęściej biuro klienta. Większość personelu używa komputerów przenośnych.

Dla konsultantów Andersen Consulting miejscem pracy jest najczęściej biuro klienta. Większość personelu używa komputerów przenośnych.

Na 160 pracowników Andersen Consulting w komputery przenoś-ne wyposażonych jest ok. 100 osób. Są to zazwyczaj ich jedyne komputery. W firmach doradczych notebooki to chleb powszedni. Duży udział komputerów przenośnych w ogólnej liczbie komputerów używanych w firmie ma źródło w charakterze firmy. Większość personelu dużo podróżuje, sporo czasu spędzając na realizacji projektów prowadzonych u klienta, często w odległych zakątkach Polski, a nawet za granicą.

Firma zawarła globalną umowę z Compaqiem, co sprawia, że ma pozycję kluczowego klienta. Partnerzy, a więc współwłaściciele firmy, mają jednak pewną możliwość wyboru sprzętu. Około 2/3 komputerów przenośnych w Andersen Consulting umożliwia odczyt płyt CD, a prawie 30% ma napęd CD/DVD. Większość urządzeń ma wbudowane napędy, nieliczne korzystają ze stacji dokujących. Te ostatnie można jednak wypożyczyć, gdy zajdzie potrzeba.

Mobilni użytkownicy łączą się z siecią firmową nie tylko po to, by sprawdzić pocztę. Pracując u klienta, mogą także korzystać z korporacyjnych systemów i bazy wiedzy. Przy podłączeniu przez użytkownika notebooka do sieci dokonywana jest automatyczna aktualizacja oprogramowania antywirusowego. Jeżeli pracownik pozostaje dłuższy czas poza firmą, ważniejsze łaty lub uaktualnienia są mu wysyłane na płycie lub dyskietce.

Powszechne używanie notebooków w Andersen Consulting skłoniło firmę nawet do tego, że zamawia u producenta biurka wyposażone w stalowe uchwyty, do których użytkownicy mogą przypinać komputery podczas pracy w biurze.

Zabezpieczeniu podlegają dane przecho-wywane na dysku lokalnym. Szyfrowana jest poczta, a zwłaszcza aktualizowane przez sieć bazy wiedzy. Wszystkie komputery są ubezpieczone na wypadek kradzieży.


TOP 200