Chiny aktualizują listę spamerów

Organizacja The Internet Society of China przygotowała kolejną listę serwerów, z których przesyłany jest spam. Jeżeli ich właściciele nie zaprzestaną procederu rozsyłania niezamówionej korespondencji, wszelkie wiadomości wychodzące spod umieszczonych na liście adresów IP będą blokowane.

Chiny coraz bardziej angażują się w walkę ze spamem. Jednym z etapów krucjaty antyspamowej jest sporządzanie list serwerów, z których przesyłana jest największa ilość niezamówionych wiadomości. Wczoraj przygotowana została już trzecia tego typu lista. Znalazło się na niej 626 serwerów. Co ciekawe, aż 558 z nich to maszyny umieszczone poza granicami Chin (m.in. w Hong Kongu).

W tej chwili właściciele serwerów mają miesiąc czasu na to, by zaprzestać przesyłania spam.u Jeżeli tego nie zrobią, wszelka korespondencja wysyłana z maszyn umieszczonych na niechlubnej liście będzie blokowana.

Zobacz również:

Przypomnijmy, że The Internet Society of China przygotowało już trzecią tego typu listę. Na wcześniejszej, opublikowanej we wrześniu 2003 roku znalazło się 127 serwerów. Z kolei lista, która została opracowana w grudniu, zawierała jedynie 27 serwerów.


TOP 200