Chemiskór przejmuje Ahoj.pl

Realizując strategię budowy imperium medialnego, Chemiskór wykupił większościowe udziały w spółkach zarządzających portalem Ahoj.pl. Wartość transakcji przekracza 8 mln zł.

Chemiskór SA poinformował o nabyciu większościowych udziałów w trzech spółkach należących do właściciela portalu Ahoj.pl. Firma przejmie 99,9% udziałów w spółce Mothership Poland, 97% w firmie TMS Auctions oraz 75% w spółce TMS Travel. Wartość transakcji opiewa na ponad 8 mln zł. W lutym za sumę ponad 2 mln zł Chemiskór wykupił długi Ahoj.pl od firmy OMD Poland, przeprowadzającej kompanie reklamowe na potrzeby portalu.

Transakcja jest następstwem nowej strategii obranej przez Chemiskór, zakładającej zmianę nazwy na "4Media" i stworzenie dużego holdingu medialnego. Już dzisiaj firma ma udziały w wielu spółkach z tej branży, m.in. w Domu Wydawniczym Wolne Słowo wydającym dziennik "Życie".

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Nowy właściciel portalu Ahoj.pl zapowiedział, że w niedługim czasie ogłosi, jaka będzie przyszłość "pierwszej polskiej przystani internetowej" i jakie działania zostaną podjęte wobec zarządu oraz pracowników portalu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200