Check Point kupuje Dynasec

Firma Check Point Software Technologies wykupiła prywatną firmę Dynasec, dostawcę rozwiązań Governance, Risk Management and Compliance (GRC). Oprogramowanie Dynasec easy2comply oraz usługi związane z bezpieczeństwem, procesami biznesowymi oraz konsultingiem zostaną dołączone do portfolio Check Pointa.

Główną zaletą nabytej technologii jest możliwość implementacji w mniej niż dwa tygodnie, co pozwala na usprawnienie dostosowywania się do regulacji prawnych. Dzięki użyciu szkieletów GRC zawierających zdefiniowane wstępnie standardy bezpieczeństwa, klienci mają możliwość szybkiego przełożenia wymagań biznesowych i regulacyjnych na polityki bezpieczeństwa IT poświęcając na to zaledwie ułamek tego czasu, jaki większość firm przy tym spędza. Narzędzia te zostaną zintegrowane z istniejącymi rozwiązaniami firmy Check Point, co pozwoli na definiowanie i zarządzanie politykami stosowanymi we wszystkich najważniejszych aspektach bezpieczeństwa firm, włączając w to zaporę sieciową, VPN, kontrolę aplikacji, detekcję i prewencję intruzów, ochronę przed utratą danych, dostęp mobilny oraz ochronę stacji roboczych.

Planowany koniec transakcji przewidziany jest na przyszły miesiąc. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200