Check Point 600 Appliance – test
-
- Jarosław Kowalski,
- 09.09.2013
Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują małe firmy, gdyż wiele z nich nie ma wystarczających mechanizmów obrony przed atakami z zewnątrz, a także narzędzi kontroli ruchu sieciowego. Dostrzegli to również producenci sprzętu, dlatego oferują urządzenia zabezpieczające o zaawansowanej funkcjonalności, przeznaczone dla segmentu małych firm. Należy do nich seria 600 Appliance firmy Check Point.
Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa poziom zabezpieczeń infrastruktury sieciowej i danych powinien być na wysokim poziomie. Na szczęście świadomość użytkowników biznesowych w zakresie bezpieczeństwa IT bez względu na wielkość firmy stale się poprawia. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może liczyć na dobór rozwiązania na miarę swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Firma Check Point, wprowadzając na rynek urządzenia z serii 600 Appliance pokazała, że nawet niewielcy gracze na rynku biznesowym mogą liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony producentów urządzeń dbających o bezpieczeństwo sieciowe. Założeniem tej linii urządzeń jest prostota w instalacji i zarządzaniu, a przy tym zapewnienie maksimum bezpieczeństwa.

3D Monitoring - statystyki i zdarzenia bezpieczeństwa
Urządzenia są proste w instalacji i obsłudze. Elastyczne i wygodne zarządzanie za pośrednictwem panelu webowego, gdzie funkcje są prezentowane w prosty i intuicyjny sposób, sprawia, że realizacja polityki bezpieczeństwa w firmie nie jest zajęciem, przy którym spędza się mnóstwo czasu. Pomagają w tym też domyślnie zdefiniowane reguły bezpieczeństwa. Podstawowa instalacja i konfiguracja nie powinna zająć więcej niż kilka minut.
Postanowiliśmy przetestować wspomniane wyżej urządzenie pod kątem deklarowanej funkcjonalności oraz prostoty wdrażania i obsługi w małych firmach. Do redakcyjnych testów udało nam się zdobyć, jako jednym z pierwszych w Polsce, egzemplarz urządzenia Check Point 620 Appliance, dodatkowo wyposażony w moduł sieci bezprzewodowej.
Pierwsze wrażenia
Otrzymany egzemplarz gabarytowo nie odbiega od oferowanych na rynku, prostych routerów ADSL. Tradycyjnie w wyposażeniu znalazł się komplet okablowania z przewodem konsolowym włącznie, dwie anteny oraz instrukcje obsługi, w tym opis szybkiego uruchomienia. Małe wymiary oraz, jak przystało na tej wielkości sprzęt, niezwykle cicha praca sprawiają, że bez problemu może on zająć miejsce na półce w pokoju biurowym.

Check_Point_600_Appliance
Panel tylny zawiera osiem portów Gigabit Ethernet oraz pojedyncze gniazda WAN, DMZ. Dodatkowo znajduje się tu również drugi port USB, który spełnia identyczną rolę jak ten na panelu przednim, a także port konsolowy do zarządzania z poziomu linii komend.