"Chatowanie" na piratów

Użytkownicy programów do bezpośredniej wymiany plików najprawdopodobniej zaczną wkrótce otrzymywać wiadomości, pouczające ich, że nielegalne kopiowanie plików jest przestępstwem. Przedstawiciele RIAA zapowiedzieli wczoraj, że zamierzają wykorzystać wbudowane do programów P2P chaty do wysyłania ostrzeżeń skierowanych do osób udostępniających nielegalne materiały.

Inicjatywa ta ma charakter edukacyjny - ma ona pokazać piratom, że nie są oni do końca anonimowi, że można ich "namierzyć" i, w razie potrzeby, pociągnąć do odpowiedzialności.

Nowy pomysł na walkę z piractwem internetowym jest prawdopodobnie następstwem sądowej porażki stowarzyszyszenia RIAA - amerykański sąd uznał w piątek, że producenci oprogramowania służącego do bezpośredniej wymiany plików nie mogą być karani za to, że użytkownicy owych aplikacji wykorzystują je do nielegalnych działań. Przedstawiciele RIAA zapowiedzieli już, że w takiej sytuacji będą podejmowali kroki prawne przeciwko indywidualnym internautom - a "chatowanie" z piratami prawdopodobnie ma im pokazać, że nie są anonimowi i że zapowiedzi indywidualnych procesów to nie tylko czcze pogróżki.

Zobacz również:

  • GitHub aplikacji Slack zhakowany. Czy nasze dane są bezpieczne?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200