ChatGPT z pierwszym spadkiem statystyk od debiutu

Po gwałtownych wzrostach czas na pierwszy spadek statystyk najszybciej rozwijającej się aplikacji bazującej na sztucznej inteligencji.

ChatGPT z pewnością jest fenomenem pierwszej połowy 2023 roku i jednym z najważniejszych odkryć technologicznych ostatnich miesięcy.

Pierwszy w historii spadek statystyk ChatuGPT
Źródło: Rolf van Root / Unsplash

Pierwszy w historii spadek statystyk ChatuGPT

Źródło: Rolf van Root / Unsplash

Rozwiązanie opracowane przez OpenAI dzięki finansowaniu firmy Microsoft od miesięcy notowało gwałtowne wzrosty liczby użytkowników. Aktualnie po raz pierwszy w historii ruch na komputerach stacjonarnych i mobilnych spadł. Z ChatGPT skorzystało mniej osób, niż miesiąc wcześniej.

Zobacz również:

  • AI - jak unikać tendencyjności danych
  • Polski UODO rozpatruje skargę dotyczącą działania bota ChatGPT
  • Generatywna AI zmienia handel i usługi

Według firmy analitycznej Similarweb ruch na stronach i w aplikacjach ChatGPT spadł o 9,7 procent na całym świecie i o 10,3 procent w Stanach Zjednoczonych od maja do czerwca. Ponadto liczba unikalnych użytkowników na całym świecie spadła o 5,7%, a średni czas spędzony na stronie spadł o 8,5%.

ChatGPT został udostępniony w listopadzie 2022 roku i niemal natychmiast stał się fenomenem. Do lutego 2023 roku rozwiązanie to stało się najszybciej rozwijającą się aplikacją wszech czasów, gromadząc 100 milionów użytkowników w zaledwie dwa miesiące.

Najbliższym wyzwaniem dla OpenAI będzie podtrzymanie ruchu i utrzymanie uwagi użytkowników przy rozwiązaniu.

ChatGPT notuje spadki w związku z zakończeniem roku szkolnego oraz akademickiego. Od początku jego istnienia wiadome jest bowiem, że bardzo duża część ruchu pochodzi od uczniów, studentów oraz środowisk akademickich.

Część malejącego ruchu ChatGPT można również przypisać rozprzestrzenianiu się alternatywnych chatbotów AI. Na rynku pojawia się coraz więcej konkurencyjnych rozwiązań takich jak Google Bard czy Charakter AI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200