ChatGPT wkroczy do wyszukiwarki Bing

Microsoft organizuje dzisiaj w swojej kwaterze głównej w Redmond konferencję, podczas której ma ujawnić swoje najnowsze plany dotyczące wprowadzenie do użytku chatbota ChatGPT.

Wszyscy spodziewają się przede wszystkim informacji, która potwierdzi spekulacje o połączeniu chatbota z firmową wyszukiwarką Bing. Wiele na to wskazujee, gdyż w zeszłym tygodniu użytkownicy tej wyszukiwarki zauważyli, że standardowy pasek wyszukiwania został w pewnym momencie zastąpiony polem zawierającym monit monitem "Ask me anything” (Zapytaj mnie o cokolwiek).

Zaktualizowana wersja przeglądarki działała tylko przez pewien czas i dostarczała jej użytkownikom standardowe wyniki wyszukiwania, a także kartę, która pozwalała im rozpocząć konwersację prowadzoną w języku naturalnym. Wszyscy oczekują, że Microsoft udostępni dzisiaj więcej szczegółów na ten temat oraz wyjawi, do których aplikacji trafi w kolejnych miesiącach ChatGPT, usprawniając w ten sposób znacząco ich pracę.

Zobacz również:

  • Twitter podał wreszcie ceny API oferowanych deweloperom
  • Microsoft integruje Bing z generatorem obrazów DALL-E
  • DuckDuckGo: kolejna znana przeglądarka, której pracę wspomaga bot AI

Mówiąc o chabotach AI nie sposób nie wspomnieć, że inne firmy przyjmują podobną strategię. I tak np. wczoraj pojawił się nowy, wykorzystujący sztuczną inteligencję chatbot, który w opinii analityków może stawić z powodzeniem czoła wszechobecnemu oprogramowaniu ChatGPT. To eksperymentalna póki co usługa firmy Google nosząca nazwę Bard.

Google udostępniło na razie chatbota Bard – bo o nim mowa - wybranej grupie użytkowników, którzy będą go przez najbliższe kilkanaście tygodni intensywnie testować. Po wprowadzeniu do niego poprawek likwidujących ewentualne błędy, ma zostać skierowany do ogólnego użytku. Bard bazuje na firmowej technologii Google Language Model for Dialogue Applications (w skrócie LaMDA) i będzie konwersować z użytkownikami i udzielać im odpowiedzi, wykorzystując do tego celu odpowiedzi pozyskane z internetu.

W zeszłym miesiącu Microsoft potwierdził też iż zamierza mocno zainwestować w firmą OpenAI, która jest twórcą oprogramowania ChatGPT. Jest to dodatek do jednego miliarda, którą Microsoft zainwestował w firmę OpenAI w 2019 roku. W ramach tej umowy OpenAI zgodziło się zbudować swoje modele AI na platformie Microsoft Azure.

Microsoft ogłosił również niedawno ogólną dostępność swojej usługi Azure OpenAI, umożliwiając większej liczbie firm korzystanie z hostowanych i wyszkolonych dużych modeli językowych (LLM) OpenAI, takich jak model GPT-3.5 – LLM stojący za ChatGPT. Tymczasem usługa Power BI firmy Microsoft używa do generowania formuł i wyrażeń modelu językowego GPT-3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200