ChatGPT trafia na iPhone'a dzięki aplikacji Microsoft SwiftKey

Chwilę po wydaniu aktualizacji na Androida, nowa wersja aplikacji SwiftKey debiutuje na iOS.

Jeszcze kilka miesięcy temu losy aplikacji Microsoft SwiftKey na urządzenia od Apple były niepewne. Microsoft, który przejął SwiftKey zdecydował się na zaprzestanie rozwoju aplikacji i jej usunięcie z oficjalnego sklepu z aplikacjami - App Store. Protesty wśród użytkowników nakłoniły giganta z Redmond do przywrócenia aplikacji. Dodatkowo firma zobowiązała się do dalszego rozwoju inteligentnej klawiatury na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

SwiftKey na iOS otrzymał Bing AI
Źródło: apple.com

SwiftKey na iOS otrzymał Bing AI

Źródło: apple.com

W kilka dni po debiucie zaktualizowanej wersji aplikacji Microsoft SwiftKey zintegrowanej z ChatemGPT rozwijanym przez OpenAI, identyczna aktualizacja trafiła do App Store. Posiadacze smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą iOS i iPadOS mogą już bez najmniejszych problemów korzystać ze sztucznej inteligencji wprost w klawiaturze.

Zobacz również:

  • OneNote będzie mógł czytać notatki pisane odręcznie
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Chińscy pracownicy Microsoftu muszą się przesiąść na smartfony iOS

Aplikacja SwiftKey otrzymała pełen dostęp do rozwiązania Bing AI, które korzysta z ChatuGPT. Program pozwala na tworzenie kontekstowych zapytań wprost z klawiatury i udostępnia możliwość przeprowadzania konwersacji ze sztuczną inteligencją. Istnieje możliwość swobodnego wyszukiwania informacji w sieci bez opuszczania przeglądarki sieciowej. Rozwiązanie wspiera również użytkownika podczas wprowadzania treści dbając o to, aby była ona spójna, logiczna oraz przemyślana.

Korzystanie z nowych funkcji Bing AI wymaga zalogowania się do konta Microsoft z poziomu aplikacji Microosft SwiftKey. Program otrzymał również możliwość żeńskiego oraz męskiego tłumaczenia z kilku języków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200