Chat GPT 4o trafi na nasze nadgarstki dzięki smartwatchom

Sztuczna inteligencja rozprzestrzenia się na kolejne urządzenia. Aktualnie producenci aktualizują swoje zegarki. Po Galaxy AI na zegarkach Samsunga nadszedł czas na wdrożenie Chatu GPT 4o na urządzeniach od Amazfit.

Amazfit - firma będąca własnością Zeep Health zajmująca się produkcją inteligentnych zegarków poinformowała o udostępnieniu nowego oprogramowania układowego dla wybranych modeli. System operacyjny Zeep OS 4.0 udostępniony dla zegarków Amazfit Balance oraz Amazfit Active wprowadza na pokład tych urządzeń najnowsze rozwiązanie Chat GPT 4o rozwijane przez Open AI. Tym samym ten niezwykle popularny model językowy LLM wykorzystywany już w urządzeniach smart home, motoryzacji, laptopach, komputerach, tabletach i smartfonach trafia również na smartwatche.

Amazfit Balance - pierwszy z zegarków z obsługą Chat GPT 4o
Źródło: amazfit.com

Amazfit Balance - pierwszy z zegarków z obsługą Chat GPT 4o

Źródło: amazfit.com

Nowy system operacyjny dla smartwatchów jest wyposażony w integrację najnowszego modelu sztucznej inteligencji (AI) OpenAI GPT-4o i oferuje wiele nowych funkcji. Producent informuje, że obsługiwane urządzenia do noszenia Amazfit otrzymają funkcje poleceń głosowych, nowe spersonalizowane funkcje odnowy biologicznej oraz lepszą integrację wiadomości i Bluetooth.

Zobacz również:

  • Debiutuje GPT-4o mini - zastąpi GPT 3.5 w ChacieGPT

System operacyjny Zeep OS 4.0 w późniejszym okresie czasu trafi również na modele T-Rex Ultra, Falcon oraz Cheetah. Stosowna aktualizacja ma pojawić się do końca roku kalendarzowego.

Amazfit podkreśliła, że integracja GPT-4o ma na celu poprawę funkcjonalności smartwatchów Amazfit i oferowanie bardziej przydatnych odpowiedzi. Skupiono się również na spersonalizowanych rozwiązaniach wellness.

Zepp OS 4 może również wykorzystywać możliwości sztucznej inteligencji z GPT-4o, aby odpowiadać użytkownikowi werbalnie, eliminując potrzebę czytania pisemnych odpowiedzi na wyświetlaczu. Obecnie system operacyjny obsługuje języki angielski i niemiecki, jednak firma zapowiedziała, że jeszcze w tym miesiącu doda obsługę języków francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego, koreańskiego i portugalskiego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200