Certyfikat na doradztwo

Business Consulting Center z Poznania, jako kolejna firma zajmująca się wdrożeniami systemów ERP, uzyskała certyfikat jakości ISO 9001.

Business Consulting Center z Poznania, jako kolejna firma zajmująca się wdrożeniami systemów ERP, uzyskała certyfikat jakości ISO 9001.

Październikowa uroczystość wręczenia certyfikatu przez znaną niemiecką firmę DQS była ukoronowaniem ponad rocznych starań poznańskiej Business Consulting Center Sp. z o.o. (BCC) o wprowadzenie procedur zgodnych z międzynarodową normą jakości ISO. BCC zajmuje się przede wszystkim wdrażaniem systemu SAP R/3. Właśnie w tym zakresie przeprowadzono proces certyfikacji firmy.

Poznańska firma uznaje siebie za strategicznego partnera SAP w Polsce. "Wdrożenia przepowadzane przez największych producentów systemów wspomagania klasy ERP odbywają się w coraz większym stopniu przy udziale firm partnerskich. Dlatego też podstawowym stawianym im wymogiem jest zagwarantowanie wysokiej, podobnie jak u samego producenta, jakości usług oraz odpowiedniego poziomu wiedzy" - mówi Michał Jankowski, prezes zarządu Business Consulting Center Sp. z o.o.

Podobnie jak w innych przypadkach związanych z ubieganiem się o przeprowadzenie procesu certyfikacji, BCC zależało na zwiększeniu wiarygodności jako partnera konsultingowego wobec klientów wdrażających oprogramowanie wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Prace związane z przystosowaniem wewnętrznych procedur do normy ISO 9001 rozpoczęły się w sierpniu ub.r. Ich koniec, który nastąpił w marcu 1998 r., związany był z powstaniem kompletnej dokumentacji procesów, a w konsekwencji tzw. księgi jakości.

Praktyczne przejście Business Consulting Center na funkcjonowanie zgodne z ISO 9001 miało miejsce w kwietniu br. Wtedy też, jako audytora, wybrano DQS, który dokonał już podobnej oceny w kilku polskich przedsiębiorstwach. Wprowadzenie ISO 9001 wiązało się z koniecznością wyselekcjonowania czynników kluczowych dla poprawy jakości świadczonych przez BCC usług, których było aż dwadzieścia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200