Ceny Windows XP

Przedstawiciele koncernu Microsoft ujawnili, ile trzeba będzie zapłacić za system Windows XP.

Przedstawiciele koncernu Microsoft ujawnili, ile trzeba będzie zapłacić za system Windows XP. Wersja dla indywidualnych użytkowników (Windows XP Home Edition) ma kosztować 199 USD. Firmy będą musiały zapłacić za wersję systemu Windows XP Professional o 100 USD więcej. Cennik ten jest zbieżny z informacjami, które wcześniej (nieoficjalnie) przedstawiano w internetowym sklepie Amazon.com. Klienci serwisu już na początku lipca mogli zamawiać system Windows XP. Przedstawiciele Amazon przyznali później, że oferta ta pojawiła się pomyłkowo. Drugi raz taka pomyłka zdarzyła się w przeddzień opublikowanie oficjalnego cennika - w ubiegły czwartek. Ceny podane na stronie Amazon.com tylko o niecałego dolara różniły się od stawek Microsoftu.

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili raz jeszcze, iż ogólnoświatowa premiera nowego systemu planowana jest na 25 października tego roku. Wiadomo już jednak, że komputery wyposażone w ów system znajdą się w ofercie niektórych producentów wcześniej - możliwe, iż jeszcze we wrześniu.

Zobacz również:

  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody
  • Powrót do przeszłości - nowy laptop z wymiennymi podzespołami

Według Microsoft Polska, ceny Windows XP na naszym rynku będą zbliżone do amerykańskich. Na szczegółowe cenniki trzeba będzie jeszcze poczekać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200