Centrum pod znakiem blade

BladeCenter Matrix składa się standardowo z jednej szafy, do której można opcjonalnie podłączyć inne urządzenia, także zewnętrzne zasoby pamięci masowej za pomocą magistrali FibreChannel. Zaletami nowego

urządzenia, podawanymi przez jego producenta, są: skrócenie czasu dostawy działających usług (z 33 dni do 108 minut), dzięki użyciu narzędzi do szybkiego kreowania środowiska, wykorzystaniu wirtualizacji oraz instalacji wstępnie przygotowanych obrazów; uproszczenie planowania dzięki analizie zużycia energii, pasma sieciowego, zasobów pamięci masowej oraz zasobów serwerowych; konsolidacja wyposażenia sieciowego w stosunku 4:1 oraz możliwość dostrojenia pasma z łącza 10Gb Ethernet do potrzeb aplikacji i znaczące zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.

Wdrożenie polega na instalacji gotowego, dostarczonego zestawu, podłączeniu go w centrum danych, skonfigurowaniu urządzeń oraz uruchomieniu obrazów wirtualnych maszyn. Urządzenie jest już dostępne, a cena podstawowej wersji z SAN wynosi ok. 150 tys. USD.

Niedrogi SAN

Trzecim produktem zaprezentowanym przez HP na konferencji w HP@Work była macierz SAN HP LeftHand P4000, która oferuje skalowalną platformę z opcją replikacji i automatycznego równoważenia rozłożenia danych na wszystkie zasoby. Rozwiązanie to wykorzystuje protokół iSCSI, dzięki czemu jest o wiele tańsze od macierzy z FibreChannel. Wykorzystując istniejącą technologię Ethernet nie wymagając przy tym zakupu kontrolerów HBA.

Macierz P4000 posiada m.in. takie opcje jak: replikacja danych do drugiego urządzenia przez sieć WAN, klonowanie obrazu woluminu, czy możliwość zamontowania takiego sklonowanego obrazu jako nowego woluminu. Macierz ta integruje się także z VMware Site Recovery Manager, upraszczając zarządzanie. Polecenie wykonania kopii migawkowej wydane z VMware może być zrealizowane przez macierz, w sposób szybki i sprawny. Cena macierzy P4000 zależy od wersji oraz wyposażenia. Urządzenie jest już w sprzedaży.


TOP 200