Centrum hostingowe Telehouse.Poland

Niedawno firma ATM uruchomiła najnowsze centrum przetwarzania danych Telehouse.Poland przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie. Obiekt ten uzupełnia pozostałe centra ATM, czyli ATMAN na ul. Grochowskiej w Warszawie oraz Altus w Katowicach, zapewniając ponad 5900 mkw. powierzchni technicznej.

Centrum hostingowe Telehouse.Poland
Wiele popularnych centrów kolokacyjnych boryka się z ograniczeniami charakterystycznymi dla obiektów umieszczonych w budynkach, które były projektowane do innych celów, na przykład jako biurowce. Ograniczenia dotyczą obciążalności stropu, pojawiają się problemy z zapewnieniem odpowiedniej mocy zasilania, lokalizacją generatorów prądotwórczych czy wymienników ciepła klimatyzacji. Telehouse.Poland nie ma takich problemów, gdyż jest to budynek, który kiedyś był magazynem, zatem przystosowany jest do obciążenia stropu nawet powyżej 1000 kg/mkw. Do budynku doprowadzono zasilanie gwarantowane o mocy 2x8 MW oraz zainstalowano pełne wyposażenie techniczne, w tym system chłodzenia, który umożliwi odprowadzenie nawet bardzo dużych ilości ciepła - jeśli taka będzie potrzeba.

Łącza różnych operatorów

W centrum kolokacyjno-hostingowym przy ul. Konstruktorskiej dostępne są łącza różnych operatorów, nie tylko ATM, przy czym jest to jeden z niewielu obiektów, w których występuje neutralność telekomunikacyjna.

ATM jest jednak jedynym polskim operatorem obecnym jednocześnie w najważniejszych europejskich węzłach międzyoperatorskich (Amsterdam, Frankfurt i Londyn), dzięki czemu łącza ATM mogą uzupełnić tranzyt IP dokonywany przez operatorów Tier-1.

Neutralność telekomunikacyjna

Nowy obiekt jest jednocześnie jednym z niewielu w Polsce, gdzie obowiązuje neutralność dostawcy łączy. Oznacza ona, że kolokowany serwer klienta może korzystać z łączy operatorów niezależnych od właściciela obiektu. W obiekcie "neutralnym telekomunikacyjnie" można wybrać dostawcę (ATM w obiekcie Telehouse.Poland zapewnia możliwość przyłączenia się do wielu operatorów telekomunikacyjnych, międzynarodowych, krajowych, lokalnych, na terenie obiektu działa 14 operatorów), stosując jednakowe zasady i ceny usług dla wszystkich klientów i dostawców. Dostępny jest także pierścień światłowodowy DWDM, łączący centrum kolokacyjne z najważniejszymi węzłami w Warszawie.

Przeciwieństwem tego modelu jest trend, w którym dostawca usług kolokacji serwerów dyktuje także ceny usług internetowych - jest to nadal dominujący sposób świadczenia usług hostingowych w Polsce. Doświadczenie krajów rozwiniętych o długiej tradycji hostingu udowadnia, że klienci preferują model neutralny, gdyż jest dla nich korzystniejszy i zapewnia większą elastyczność doboru dostawców łączy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200