Centrum Kompetencyjne IBM na kolejnej uczelni

Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej ma zostać utworzone Uniwersyteckie Centrum Kompetencyjne Technologii Oprogramowania. Do głównych zadań UCC będzie należało wykorzystanie narzędzi do projektowania i konstruowania aplikacji IBM w wyznaczaniu kierunków dydaktycznych i zarządzaniu projektami informatycznymi.

IBM ma zapewnić do celów edukacyjnych i badawczych zarówno oprogramowanie jak i ekspertów z dziedziny IBM Rational do merytorycznej opieki nad UCC oraz umożliwi szkolenia i zdobycie certyfikatów wybranym pracownikom naukowym uczelni.

Budowa Uniwersyteckiego Centrum Kompetencyjnego na Wydziale Zarządzania i Ekonomii jest efektem czteroletniej współpracy uczelni z IBM w ramach programu Inicjatywa Akademicka

która promuje wybitnie uzdolnionych studentów i absolwentów kierunków technicznych. W trakcie trwania programu na Politechnice Gdańskiej uruchomione zostały edukacyjne praktyki studenckie, wybudowane zostało wyspecjalizowane laboratorium komputerowe oraz wykształcony został personel Centrum.

Umowę o powstaniu UCC ze strony wydziału podpisał dziekan, prof. Piotr Dominiak, a ze strony IBM Krzysztof Bulaszewski, członek zarządu polskiego oddziału korporacji. Inicjatorem współpracy z IBM

- rozwijanej od 2006 roku - jest prof. Cezary Orłowski, kierownik Katedry Zastosowań Informatyki

w Zarządzaniu.

We wrześniu ubiegłego roku podobne centrum IBM otworzył na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200