Centrum HP jednak we Wrocławiu

Zarząd firmy Hewlett-Packard podjął już decyzję dotyczącą utworzenia w Polsce centrum biznesowego, zajmującego się m.in. obsługą wewnętrznych procesów europejskich oddziałów HP.

Zarząd firmy Hewlett-Packard podjął już decyzję dotyczącą utworzenia w Polsce centrum biznesowego, zajmującego się m.in. obsługą wewnętrznych procesów europejskich oddziałów .

Powstanie ono we Wrocławiu. O planowanej inwestycji koncernu mówiło się już od wielu miesięcy. Problemem był nie tylko wybór lokalizacji, lecz także ustalenie charakteru i zakresu wsparcia dla przedsięwzięcia ze strony polskiego państwa. W grudniu 2004 r. Rada Ministrów zaakceptowała dokument "Wsparcie finansowe inwestycji realizowanej przez Hewlett-Packard Polska sp. z o.o. we Wrocławiu pod nazwą Global Business Center w latach 2005-2009", co - mimo zastrzeżeń przedstawicieli HP - wydawało się potwierdzać spekulacje o wyborze Wrocławia. Wartość inwestycji HP we Wrocławiu na razie nie jest znana. Nieoficjalnie mówiło się o 50 mln euro. W zbudowanym przez HP centrum biznesowym docelowo mogłoby znaleźć zatrudnienie nawet 1000 osób.


TOP 200