Centrum 3G/UMTS Alcatela

Alcatel zapowiedziała utworzenie w Wielkiej Brytanii nowego centrum technicznego, które zajmie się badaniami nad współdziałaniem rozwiązań komunikacji bezprzewodowej 3G/UMTS.

Alcatel zapowiedziała utworzenie w Wielkiej Brytanii nowego centrum technicznego, które zajmie się badaniami nad współdziałaniem rozwiązań komunikacji bezprzewodowej 3G/UMTS z innymi systemami dostępnymi na rynku.

W centrum na początku 2001 r. będzie można testować wiele form współpracy między różnymi rodzajami sieci rdzeniowych, infrastruktury radiowej i systemów terminali bezprzewodowych.

Stworzenie platformy testowej to część opracowanej przez firmę Alcatel strategii, której celem jest prowadzenie kompatybilności rozwiązań 2G i 3G w już zainstalowanych sieciach komórkowych. Konkretnymi przykładami wprowadzania w życie tej strategii są istniejące dwustronne porozumienia o współpracy zawarte między Alcatelem a innymi producentami, zwłaszcza utworzenie Evolium SAS – firmy założonej wspólnie przez Alcatel i Fujitsu, która specjalizuje się w definiowaniu i projektowaniu rozwiązań komunikacji bezprzewodowej oraz prowadzeniu badań nad kompatybilnością współczesnych systemów telekomunikacyjnych: GPRS, EDGE oraz UMTS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200