Centra danych - unifikacja platform

W tym ostatnim przypadku dotyczy to przede wszystkim zintegrowanego zestawu Fusion Applications, którego premiera zapowiadana jest na 2010 r. W jego skład ma wchodzić oprogramowanie do zarządzania finansami, zasobami ludzkimi, sprzedażą, marketingiem, łańcuchem dostaw, zaopatrzeniem, projektami i ryzykiem, a także aplikacje do zarządzania produkcją. W połączeniu z systemem Exadata Database Machine (wyposażonym w bazę danych) ma to pozwolić na zaoferowanie kompletnego, zintegrowanego systemu dla centrum przetwarzania danych.

Fujitsu Dynamic Infrastructure

Założeniem Dynamic Infrastructure jest opracowanie zintegrowanego systemu, składającego się z serwerów, pamięci masowych, urządzeń sieciowych, a także usług i oprogramowania do wirtualizacji zasobów i zarządzania infrastrukturą IT. Fujitsu chce oferować przetestowane, prekonfigurowane i sprawdzone w praktyce zestawy sprzętu i oprogramowania, które można będzie łatwo i szybko wdrożyć w centrum danych.

Producent ten ma jednak dalej idące ambicje i chce też rozszerzyć zastosowanie Dynamic Infrastructure na modele usługowe IaaS (infrastructure as a service), które pozwolą na oferowanie jego rozwiązań w formie kompleksowych usług udostępniania zaawansowanej zewnętrznej infrastruktury, której cena będzie zależeć od realnie wykorzystywanych przez użytkownika zasobów.

Centra danych - unifikacja platform

Oracle we współpracy z Sun opracował sprzętowo-programowe, modułowe systemy Exadata Database Machine 2.

Podstawowymi elementami sprzętowymi wchodzącymi w skład Dynamic Infrastructure są systemy kasetowe Primergy ze zintegrowanymi przełącznikami sieciowymi oraz mechanizmami zarządzania maszynami wirtualnymi i możliwością wirtualizacji interfejsów I/O, a także systemem pamięci masowej FibreCAT, wykorzystującym macierze Fujitsu i EMC, który pozwala na centralne zarządzanie i dynamiczne skalowanie zasobów.

Fujitsu koncentruje się na oferowaniu sprzętu, systemów operacyjnych i oprogramowania działającego w najniższej warstwie (wirtualizacja, podstawowe mechanizmy zarządzania zasobami, automatyzacja) oraz najniższej warstwie middleware (administrowanie systemami, optymalizacja itd.), a wdrożenie oprogramowania związanego z aplikacjami pozostawia firmom zajmującym się integracją systemów.


TOP 200