CenterNet zarezerwuje tylko część pasma jakie wygrał w przetargu

Zarząd CenterNet SA - spółki funduszu Midas - podjął decyzję o rezerwacji 49 dupleksowych kanałów radiowych z zakresu 1710 - 1730 MHz i 1805 - 1825 MHz. Firma zapłaci za nie 127,96 mln zł.

"Dokonana rezerwacja pozwoli nam na rozpoczęcie prac związanych z planowanym rozpoczęciem świadczenia usług telekomunikacyjnych w połowie 2008 roku - mówi Karina Wściubiak prezes NFI Midas - podjęliśmy także decyzje dotyczące sfinansowania inwestycji, chociaż nadal możliwe są różne warianty".

Na razie spółka nie podaje szczegółów związanych z budową własnej sieci komórkowej. Podtrzymuje, że w początkowej fazie działalności operatorskiej CenterNet będzie działał w oparciu o roaming krajowy, a szacowane inwestycje w infrastrukturę radiową oraz teleinformatyczną wynoszą około 1 miliarda złotych.

"Planujemy pozyskanie 200 tysięcy klientów w pierwszym roku działalności - mówi prezes CenterNet Leszek Siwek - nasz cel strategiczny to 2,5 miliona klientów w ciągu pięciu lat".

CenterNet postanowił nie dokonywać rezerwacji na drugie wygrane w przetargu pasmo z tego zakresu. Spółka miała zapłacić za nie dodatkowo aż 244,96 mln zł.

Więcej o przetargu pisaliśmy w tekście:

Jest nowy operator komórkowy: CenterNET bierze częstotliwości 1800 MHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200