Cennik - co z tego wynika

Przede wszystkim fakt, że większość firm postanowiła z nieznanego nam powodu strzec informacji na temat cen komputerów, które sprzedają.

Przede wszystkim fakt, że większość firm postanowiła z nieznanego nam powodu strzec informacji na temat cen komputerów, które sprzedają. Tylko nieliczne odpowiedziały na naszą prośbę o nadsyłanie cenników. Mimo to nie tracimy nadziei, że uda się zachęcić Państwa do współpracy. W przyszłości chcemy zmienić formułę tej rubryki, ponieważ prezentowanie jedynie cen komputerów nie może pretendować do miana kompleksowej informacji o rynku.

W tym miejscu wypada ostudzić zapały wszystkich, którzy na podstawie ilości komputerów w Polsce wyciągnęli wniosek, iż powstał już prężny, dynamiczny rynek. Otóż nie powstał. Pragniemy wspólnie z Państwem przyczynić się do jego budowania. Tworzenia lobby dla profesjonalistów, dla tych wszystkich, którzy dysponują czymś więcej niż sklepikarskimi umiejętnościami. Pragniemy opisywać rynek z perspektywy prawnej, socjologicznej, ekonomicznej. Prawnej, bo właśnie regulacje prawne wyznaczają ramy zdrowej konkurencji, chronią interesy wszystkich podmiotów działają cych na rynku. Socjologicznej, ponieważ komputer stał się narzędziem wszechobecnym, pomaga w pracy, ale budzi także sporo emocji. Od fascynacji do całkowi; tego potępienia. Komputer zmienił oblicze świata, a poprzez to obraz samego człowieka. Ekonomicznej, która od niedawna stanowi dla nas właściwie punkt wyjścia do wszelkich rozważań. Wolnorynkowa gospodarka wymaga już czegoś więcej niż sklepikarskich umiejętności.

Zdajemy sobie sprawę, że tak duże przedsięwzięcie nie może się udać bez udziału naszych Czytelników. Dlatego prosimy o przekazywanie do nas uwag, wniosków i propozycji tematycznych. Jesteśmy otwarci na podpowiedzi, rady, sugestie, które umożliwią obiektywne, pełne i wiarygodne prezentowanie doniesień z rynku komputerowego.


TOP 200