Cena tabletu Motorola Xoom już znana

W Sieci pojawił się nieoficjalny cennik nowych urządzeń Motoroli, w tym tabletu Xoom. Jego cena niestety jest niestety wyższa niż się spodziewano.

Cena Motoroli Xoom nie napawa optymizmem. Android Central opublikował nieoficjalny cennik urządzeń dla amerykańskiego operatora Verizon. Wymieniony w nim tablet Motoroli ma kosztować aż 799 dolarów.

Oczywiście cena tabletu Motorola Xoom może ulec zmianie, a dane te nie są oficjalne. Ciężko jednak spodziewać się, że sugerowana cena producenta będzie się znacznie różnić od tej zaprezentowanej przez Verizon.

Zobacz również:

  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

Jeszcze gorzej prezentuje się cena Motoroli Xoom do jakiej dotarł The Inquirer. Według danych uzyskanych przez portal na rynku brytyjskim tablet ma kosztować ponad 1300 funtów.

Jeśli prognozy te okażą się prawdziwe Motorola raczej nie powinna liczyć na to, że ich tablet okaże się hitem sprzedaży.

Aktualizacja: Cena Motoroli Xoom już oficjalnie

Sprawdziły się plotki dotyczące ceny Motoroli Xoom. Podczas Mobile World Congress w Barcelonie w tej sprawie wypowiedział się sam szef firmy, Sanjay Jha. W rozmowie z Reutersem prezes Motorola Mobility przyznał, że tablet Xoom na rynku USA ma kosztować ok. 800 dolarów. Jest to cena za model WiFi + 3G/4G. Użytkownicy będą także mogli wybrać tańszą wersję tylko z WiFi w cenie 600 dolarów.

Dla porównania konkurecyjny Apple iPad w wersji WiFi+3G jest dostępny na rynku USA w cenie od 629 dolarów wzwyż. Zwykły model można dostać od 499 dolarów.

Aktualizacja: 17 lutego 2011 12:03

Zaktualizowaliśmy wiadomość o informacje z Mobile World Congress w Barcelonie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200