CeBIT: brama bezpieczeństwa firmy F-Secure

F-Secure zaprezentowało nową bramę bezpieczeństwa, która chroni sieć LAN przed spamami i wirusami. Urządzenie o nazwie Messaging Security Gateway P-Series jest przeznaczone dla dużych firm oraz instytucji rządowych i naukowych.

Podobnie jak prostszy model X-Series, P-Series chroni sieć przed spamem i wirusami, ale jest bardziej wyspecjalizowanym urządzeniem. Jego architektura zapewnia optymalną skalowalność i umożliwia zarządzanie całością za pomocą jednej, centralnej konsoli. Ponadto umożliwia administratorom definiowanie i egzekwowanie reguł dotyczących dowolnych modułów.

Brama pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Linux OS i używa antyspamowej technologii firmy Proofpoint Inc. (MLX Dynamic Reputation). Technologia analizuje szczegółowo zawartość przychodzących wiadomości e-mail (mając do dyspozycji ponad 200 tys. atrybutów i wzorców), po czym podejmuje decyzję czy ma do czynienia ze spamem czy z normalną informacją.

Zobacz również:

F-Secure informuje, że urządzenia P-series można łączyć w klaster, który jest w stanie obsługiwać wiele centrów danych zlokalizowanych w różnych, odległych od siebie fizycznie miejscach. Urządzeniem można zarządzać przy pomocy interfejsu opartego na technologii WWW (przeglądarka), który służy do definiowania reguł bezpieczeństwa, konfigurowania bramy i bieżącej obsługi użytkowników.

Urządzenia P-series mogą współpracować z systemami zarządzającymi tożsamościami, takimi jak Active Directory (Microsoft), Domino Directory (IBM) czy innymi rozwiązaniami LDAP (Lightweight Directory Access Protocol).

Producent oferuje dwa modele urządzenia F-Secure Messaging Security Gateway P-Series (P600 i P800).


TOP 200