CeBIT: Wytwórnie testują nowy system zabezpieczeń DVD Audio

Jeśli zyska on ich akceptację, płyty z nowymi zabezpieczeniami trafią na rynek w II połowie br.

Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu zostanie zatwierdzony nowy system zabezpieczeń przed kopiowaniem nagrań DVD Audio - twierdzą przedstawiciele Matsushita Electric Industrial. Dodają, że zmiana w dotychczasowym systemie była konieczna, ponieważ złamano już system zabezpieczeń płyt DVD z filmami.

"Zaprezentowaliśmy nowy system wiodącym wytwórniom muzycznym, które obecnie go analizują. Mamy nadzieję, że zostanie on zaakceptowany w ciągu miesiąca" - powiedział podczas przemówienia na targach CeBIT Sakon Nagasaki, dyrektor działu rozwoju DVD firmy Matsushita.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld
  • Niemcy podjęły decyzję: nie chcą w swoich sieciach 5G chińskich produktów

Pierwsza wersja standardu formatu DVD Audio była już przyjęta i producenci sprzętu mieli ją lada chwila zacząć stosować w produkcji nowych odtwarzaczy. Cały proces wstrzymano jednak po tym, gdy okazało się, że został złamany system zabezpieczeń nagrań DVD Video, a pozwalające na to oprogramowanie udostępniono w Internecie. Zmiany w DVD Audio były konieczne, ponieważ użyte w nim zabezpieczenia są jedynie zaktualizowaną wersją złamanego systemu ochrony DVD Video.

Twórcy systemu, firmy Matsushita, Toshiba, IBM i Intel zobowiązały się dostarczyć znacznie bezpieczniejszy system, który został zaprezentowany producentom fonograficznym na początku roku. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, pierwsze produkty DVD Audio z nowym systemem zabezpieczeń powinny trafić na rynek w II połowie tego roku.

***

Zakazano dystrybucji oprogramowania dekodującego płyty DVD

Zmierzch CD-ROM

Ustalono standard zabezpieczeń DVD-Audio

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200