CeBIT: Palm prezentuje Piloty obsługujące technologię Bluetooth

Bluetooth, technologia krótkodystansowej komunikacji bezprzewodowej różnego rodzaju sprzętu, znalazła zastosowanie w urządzeniach wielu producentów uczestniczących w tegorocznych targach w Hanowerze. ...

Bluetooth, technologia krótkodystansowej komunikacji bezprzewodowej różnego rodzaju sprzętu, znalazła zastosowanie w urządzeniach wielu producentów uczestniczących w tegorocznych targach w Hanowerze.

Jednym z nich jest Palm, który prezentuje swoje komputery naręczne, wykorzystujące tę technologię do komunikacji między sobą, jak również do wymiany danych z komputerami stacjonarnymi.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu
  • Nokia poprowadzi ważny projekt 6G
  • Kwantowy nanomagnes zmieni oblicze komputerów

Jak twierdzą przedstawiciele producenta, Palm Piloty wykorzystujące Bluetooth prawdopodobnie trafią do oferty w II połowie tego roku. Palm wykorzystuje już w swoich urządzeniach technologię komunikacji bezprzewodowej, przez port podczerwieni, jest jednak ona ograniczona ze względu na specyfikę.

Z kolei zastosowanie technologii Bluetooth w notebookach NEC-a zapowiedziała firma National Semiconductor, dostarczająca temu producentowi układy wykorzystywane w jego komputerach przenośnych.

Bluetooth jest specyfikacją uniwersalnego standardu krótkodystansowej telekomunikacji radiowej. Transmisja danych jest realizowana za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz z szybkością do 1 Mb/s. Jej zasięg wynosi do 10 m.

***

Bluetooth u progu eksplozji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200